MG ZS

MG ZS

За вашиот стил на живот

10,1-инчен
екран, чувствителен на допир, во боја
360 °
Камера за помош при паркирање
Сателитска
навигација
Сончев
покрив
IT 7 Years Warranty 3x

Враќањето на MG со себе носи комплетно опремен семеен SUV: MG ZS. MG ZS е елегантен и удобен автомобил идеален за зафатени семејства кои бараат одлична вредност за цената, без компромис во однос на практичноста или стилот.

Совршен за градско возење, опремен со два ефикасни бензински мотори, MG ZS е паметен избор за возачите кои бараат просторност и практичност во комбинација со најновите технологии.

Безбедни <span>патувања</span>
БЕЗБЕДНОСТ
Безбедни патувања

Без разлика дали се работи за конструкцијата на каросеријата или функциите за помош на возачот, MG секогаш ја става безбедноста на прво место.

Активна безбедност

MG ZS вклучува следење на мртов агол и предупредување за страничен сообраќај за да се спречат и избегнат можни несреќи.

Камера <span>за паркирање од 360°</span>

Камера за паркирање од 360°

MG ZS Luxury е опремен со камера за паркирање 360° за да ви овозможи непречен поглед дури и на најтесните места за паркирање.

*Достапно само на моделот Luxury

Цврста <span>конструкција</span>

Цврста конструкција

Торзиската цврстина на каросеријата на автомобилот е 18.400 Nm, а конструкцијата за апсорпција на енергија е во целост изработена од челик со висока цврстина.

 

 

Уживајте во предностите на <span>SUV-a</span>
ДИЗАЈН
Уживајте во предностите на SUV-a

Со својот врвен дизајн и пространа внатрешност, MG ZS е идеалниот компактен SUV.

Вистински градски SUV
Динамичен дизајн
40/60
Преклопувачки седишта
448L
Багажен простор
Динамичен <span>дизајн</span>

Динамичен дизајн

MG ZS е лесно препознатлив на патиштата, со својот привлечен дизајн со познатиот октагонален логотип, решетка со дијамантски модел и LED светла.

Пространа <span>кабина</span>

Пространа кабина

MG ZS е лесно препознатлив на патиштата, со својот привлечен дизајн со познатиот октагонален логотип, решетка со дијамантски модел и LED светла.

Импресивна носивост <span>и можност за складирање</span>

Импресивна носивост и можност за складирање

Зафатнината на багажникот, од 448 литри, е доволна за викенд-патување, но со спуштање на задните седишта добивате волумен до 1166 литри, кој е доволен за многу подолго патување!

И да не заборавиме на носивоста на покривот од 75 kg и просторот за складирање во кабината.

УДОБНОСТ
Чувствувајте се како дома

Благодарение на вниманието посветено на деталите внатре во кабината, MG ZS обезбедува максимална удобност и супериорен стил, за секое семејно патување да е придружено со чувство на супериорно возење.

1,19m²
Сончев покрив
10,1-инчен екран, чувствителен на допир
Apple CarPlay и Android Auto
Чувствувајте се <span>како дома</span>
Сончев покрив

Сончев покрив

MG ZS Luxury има голем сончев покрив кој може да се отвори и кој ви овозможува да уживате во патувањето на светлина и свеж воздух.

*Достапно само на моделот Luxury 1.0T, со рачен менувач

1,19 m² 
Сончев покрив

Систем за информирање и забава

Систем за информирање и забава

Системот е опремен со 10,1-инчен екран на допир во боја со апликации Apple CarPlay и Android Auto, што овозможува совршена интеграција со достапните технологии. Surround-аудиосистемот со шест звучници, функцијата за влез без клуч и сателитската навигација дополнително го зголемуваат нивото на технологија што се наоѓа во овој семеен SUV.

10,1-инчен екран, чувствителен на допир
Apple CarPlay и Android Auto

Меки материјали

Меки материјали

Со неописливо меки материјали и украсни шевови, MG ZS нуди завршна обработка од висока класа по прифатлива цена.

Систем за прочистување на воздухот

Систем за прочистување на воздухот

MG ZS е опремен со клима-уред со филтер за крути честички 2,5, кој испорачува свеж и здрав воздух во SUV, додека одржува висок индекс на квалитетот на воздух (AQI).

Дигитална <span> контролна табла</span>
ТЕХНОЛОГИЈА
Дигитална контролна табла

Целосно дигитална, за едноставно искуство во возењето и интелигентна интеракција.

ZSP Technology 1 Slider 1
ZSP Technology 1 Slider 2

Apple CarPlay и Android Auto

Apple CarPlay и Android Auto се достапни како стандардна опрема на сите модели на MG ZS за да бидете секогаш поврзани со вашите уреди и апликации.

Дигитален екран <span>со информации за возачот</span>

Дигитален екран со информации за возачот

Дизајнирана со стил и едноставност, контролната табла на моделот MG ZS Exclusive има јасен приказ на целосни дигитални информации.

MG ZS MG ZS
Standard

MG ZS

 • 10,1-инчен екран, чувствителен на допир, во боја
 • Apple CarPlay
 • Android Auto
 • Функција за влез во возилото без клуч, со стартување на моторот со копче (само за мотор 1.0T)
 • Аудиосистем со 4 звучници
 • Bluetooth
 • Ткаенина со пепита-примерок
 • Седиште на возачот, приспособливо во 6 позиции

*Конечната верзија зависи од податоците за хомологација.

Сликите прикажани овде се само за илустрација и може да се разликуваат од стандардните спецификации по тип. Од фотографиите не може да произлезат никакви права. MG го задржува правото да менува модели, бои, спецификации и опрема без претходно известување и без обврска за промена на возилата кои се веќе на пазарот.

MG ZS MG ZS
Comfort

MG ZS

 • Аудиосистем со 6 звучници со 3D-звучни ефекти
 • iGo In-Car навигација
 • Алуминиумски бандажи со дијамантски рез - 215/55 R17
 • Предни светла за магла
 • Дигитален екран со информации за возачот
 • Сензор за дожд
 • Ткаенина од вештачка кожа со контрастни шевови
 • Седиште на возачот, со електрично приспособување во 6 позиции

*Конечната верзија зависи од податоците за хомологација.

Сликите прикажани овде се само за илустрација и може да се разликуваат од стандардните спецификации по тип. Од фотографиите не може да произлезат никакви права. MG го задржува правото да менува модели, бои, спецификации и опрема без претходно известување и без обврска за промена на возилата кои се веќе на пазарот.

MG ZS MG ZS
Luxury

MG ZS

 • Камера за паркирање од 360°
 • Сателитска навигација
 • Дигитален екран со информации за возачот
 • Сончев покрив (само за 1.0T со рачен менувач)
 • Аудиосистем со 6 звучници со 3D-звучни ефекти
 • Греени предни седишта
 • Кожни седишта со контрастни шевови
 • Седиште на возачот, со електрично приспособување во 6 позиции

*Конечната верзија зависи од податоците за хомологација.

Сликите прикажани овде се само за илустрација и може да се разликуваат од стандардните спецификации по тип. Од фотографиите не може да произлезат никакви права. MG го задржува правото да менува модели, бои, спецификации и опрема без претходно известување и без обврска за промена на возилата кои се веќе на пазарот.

Спецификации

Верзија MG ZS Standard XCT 1.5 MG ZS Comfort XCL 1.5 MG ZS Luxury XCLE 1.0 MG ZS Luxury XCLE 1.0 A/T
Менувач Рачен менувач со 5 брзини Рачен менувач со 5 брзини Рачен менувач со 6 брзини Автоматски менувач со 6 брзини
Должина(mm) 4323 4323 4323 4323
Ширина, со ретровизори (mm) 2048 2048 2048 2048
Ширина, без ретровизори (mm) 1809 1809 1809 1809
Висина, со надолжни водилки на кровниот носач (mm) 1653 1653 1653 1653
Висина, без надолжни водилки на кровниот носач (mm) 1620 1620 1620 1620
Меѓуоскино растојание (mm) 2580 2580 2580 2580
Маса на празно возило (kg) 1231 1239 1259 1264
Најголема технички дозволива маса на возилото (kg) 1695 1695 1722 1730
Максимална моќност (KS) 106 @ 6,000 t / m 106 @ 6,000 t / m 111 @ 5,200 t / m 111 @ 5,200 t / m
Максимален вртежен момент (Nm) 141 @ 4500 t / m 141 @ 4500 t / m 160 @ 1,800-4,700 t / m 160 @ 1,800-4,700 t / m
Максимална брзина (km/h) 175 175 180 180
Забрзување (0~100 km/h) 10.9 s 10.9 s 11.2 s 11.2 s
CO2: WLTP комбинирано (g/km) 6.6 6.6 6.6 7.2
Простор за багаж (l) 149 149 149 163
Потрошувачка на гориво
WLTP комбинирана, l/100 km 6.6 7.2 6.6 6.6
Верзија Standard Comfort Luxury
Детекција на мртов агол - -
ABS и EBD
ISOFIX систем на задни седишта (x2)
Предни странични воздушни перничиња
Предни воздушни перничиња за возачот и совозачот
Прекинувач за деактивирање на совозачкото воздушно перниче
Странични воздушни завеси
Систем за активна заштита од превртување
Систем за надзор на притисокот во гумите (TPMS)
ESP
Помош при движење по угорница
Помош при нагло сопирање (EBA)
Предупредување за употреба на сигурносниот појас на возачот
Предупредување за употреба на сигурносните појаси за предните и задните седишта
Преден сигурносен појас (во 3 точки со затегнувач и ограничувач на оптоварувањето)
Предни безбедносни појаси прилагодливи во висина
Аларм и имобилизатор на моторот
Верзија Standard Comfort Luxury
Предни LED светла со две функции
LED дневни светла
Автоматски предни светла
Предни светла за магла -
3. LED сопирачко светло
Светла „Follow me home”
Надолжни водилки за кровниот носач, сребрени
Задни сензори за паркирање
Надворешни ретровизори со електрично приспособување, склопливи, греени, во боја на автомобилот
Предни и задни бришачи Aero
Verzija Standard Comfort Luxury
Алуминиумски бандажи со дијамантски рез од 17” 215/55 R17 - Style 1 - -
Алуминиумски бандажи со дијамантски рез 17” 215/55 R17 -
Комплет за поправка на гуми
Verzija Excite Exclusive Luxury
Ткаенина со пепита-примерок - -
Вештачка кожа со контрастни шевови -
Седиште на возачот, приспособливо во 6 позиции -
Седиште на возачот, со електрично приспособување во 6 позиции - -
Седиште на совозачот, со електрично приспособување во 4 позиции
Греени предни седишта - -
Џебови за складирање работи на задната страна на предните седишта
Преклопувачки задни седишта во размер 60/40
3 потпирачи за глава за задните седишта
Верзија Standard Comfort Luxury
Систем за климатизација
Далечинско централно заклучување
Влегување без клуч во возилото со стартување на моторот со копче - -
Дигитален екран со информации за возачот -
Автоматско заклучување на вратите при возење
Автоматски бришачи -
Приклучница од 12 V
Темпомат со ограничувач на брзината
Кожен волан
Електрична рачна сопирачка со функција „Auto Hold“ - - A/T
Предни и задни електрични прозорци со контроли на страната на возачот
Сончев покрив - - M/T
Верзија Excite Exclusive Luxury
Аудиосистем со 4 звучници - -
Аудиосистем со 6 звучници со 3D-звучни ефекти -
Радио и AUX/USB, MP3
10,1-инчен екран, чувствителен на допир, во боја
Радио DAB
Сателитска навигација -
Apple CarPlay™
Android Auto™
Камера за паркирање од 360° - -
УСБ-функција за полнење на мобилен телефон
Bluetooth
Патен компјутер
Верзија Standard Comfort Luxury
Dover White Стандарден-боја Dover White Стандарден-боја
Pebble Black металик-боја Pebble Black металик-боја
Como Blue металик-боја Como Blue металик-боја
Monument Silver металик-боја Monument Silver металик-боја
Hoxton Orange металик-боја Hoxton Orange металик-боја
Dynamic Red трислојна боја Dynamic Red трислојна боја
• без доплата / ◦ Опција

Пронајдете трговец

Продажен салон на трговска марка
Сервис